Ѕвер Alex Flinn

ISBN:

Published:

296 pages


Description

Ѕвер  by  Alex Flinn

Ѕвер by Alex Flinn
| | PDF, EPUB, FB2, DjVu, talking book, mp3, RTF | 296 pages | ISBN: | 4.22 Mb

Јас сум ѕвер! ЅВЕР! Не сум ниту волк, ниту мечка, ниту горила, а ни куче, ами ужасно суштество кое се движи испправено – суштество со отровни заби и канџи и со крзно кое извира од секоја пора од кожата. Јас сум монструм! Мислите дека ви раскажувамMoreЈас сум ѕвер! ЅВЕР! Не сум ниту волк, ниту мечка, ниту горила, а ни куче, ами ужасно суштество кое се движи испправено – суштество со отровни заби и канџи и со крзно кое извира од секоја пора од кожата.

Јас сум монструм! Мислите дека ви раскажувам приказни? Не, местото е Њујорк, времето е сега. Ова не е деформитет, ниту болест. И ќе останам ваков засекогаш – уништен – се` додека некој не ја уништи магијата. Да, магијата, онаа што ја фрли вештерката на часот по англски. Зотшто ме претвори во ѕвер кој се крие дење, а функционира навечер?

Ќе ви раскажам како од момче со совршен изглед, со пари и со совршен живот станав ѕвер. Beastly е роман кој беше број 1 на листата на бестселери на Њујорк тајмс. Според оваа книга годинава беше прикажан истоимениот филм со Ванеса Ен Хаџинс, Алекс Петифер и Мери Кејт Олсен во главните улоги.Enter the sum

Related Archive BooksRelated Books


Comments

Comments for "Ѕвер":


fitness-gniezno.subsglbooks.online

©2012-2015 | DMCA | Contact us